AHŞAP KAPLAMALI  KAPI

İç mekan tasarımlarında kullanılan kapılar çoğunlukla ahşap kaplama malzemelerden yapılır.Masif ağaç işlemlerden geçilerek doğal kaplama elde edilir. Son dönemlerde mimari uygulamalarda istenilen daha az ahşabın doğal görüntüsü olan hareler yapay kaplama sayesinde azaltılabilir tercihe göre komple haresizde olabilir. Bu işlemi yapmak için farklı ağaçlar kullanılabilir.Yapay suni kaplama olarakta adlandırılmışta olsa malzeme özü itibariyle ahşap kaplamadır. Ahşap kaplamalı kapılarda cila yeterli olacaktır. Ahşap kapı boya uygulamalında rahatlıkla eskitme, patine boya işlemi yapılabilir.Boya gerektirmez. Ahşap kaplamalı kapılar için genellikle ipek mat cila uygulaması tercih edilir.Eskitme işlemleri için mat cila kullanmak daha doğrudur. Ayrıca çift kanat olarak istenilen genişlikte üretmek mümkündür. Ahşap kaplamalı kapılar diğer kapılara göre daha doğal görünüme sahiptir. Şık bir görüntüsü vardır. Ahşap kaplamalı kapılar, mdf panel üzerine doğal ahşap kaplama uygulaması sıcak presle preslenerek imalatı yapılmaktadır.

Ahşap kaplamalı kapılar için farklı kaplama seçenekleri vardır.

Meşe ahşap kaplama, Maun ahşap kaplama kaplama, Çam ahşap kaplama, Kayın ahşap kaplama, Ceviz ahşap kaplama, Teak ahşap kaplama, Abanoz ahşap kaplama, Venge ahşap kaplama, Sapelli Ahşap kaplama, Anıegre ahşap kaplama, Kiraz ahşap kaplama, Abanoz ahşap kaplama, Bambu ahşap kaplama. Ahşap kapılarda kaplama olarak kullanılmaktadır.

Ahşap kaplamalı kapılarda genellikle, Ceviz, Meşe ve Sapelli maun kaplama kullanılır.

Ahşap kaplamalı kapılarda, kaplamaların içerisine renk girilerek farklı tasarımlar,farklı görünümler elde edilebir. Bu şekilde Diğer Mobilyalarnıza ve genel tasarımlarınıza rahatlıkla uyum sağlayacaktır. Bakımı ve temizliği kolaydır. Zarar gördüğünde tamir edilebilir. Darbelere karşı dayanıklıdır.

Ev, ofis, iş yerleri için kullanımı uygundur. Su ve su buharının fazla olduğu yerlerde kullanılmaması daha doğrudur. Ahşap kaplamalı kapıları, Ahşap kaplamalı kapıların farklı modellerini Dekor Kapı'da bulabilirsiniz.

WeCreativez WhatsApp Support
Merhaba Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?