Masa Tarihçesi ;

Bilinen ilk masalar Mısırlılar tarafından imal edilmiş ve kullanılmıştır. Eşyaları yerden yüksekte tutmak amaçlı olarak metal veya taş satıhlardan yapılmışlardır. Yunanlılar ve Romalılar masayı özellikle yemek yemek için kullanmışlardır.Yunanlıların masaları kullanım sonrasında yatakların altına sürüyor olmaları ilginçtir. Sehpa havasında, bronz veya gümüş karışımlı, mermer, tahta ya da metal masalar geliştirmişlerdir. Daha sonraki zamanlarda, ayrı parçalardan oluşmuş daha büyük dikdörtgen ve yuvarlak masalar Romalılar tarafından kullanılmaya başlanmıştır.

Doğu Roma İmparatorluğu zamanında, masalar genelde metal ya da ahşaptan imal edilirdi ve dört ayağı X şeklinde iplerle tutturulurdu. Yemek masaları daha geniş ve yuvarlaktı. Batı Avrupa'da yoğun savaşlar ve işgaller bilgi kaybına yol açmış ve hızlı yer değiştirme zorunluluğunda kalan toplumlarda masalar daha çok derme çatma bir hal almıştır.

Ahşap işçiliği küçük yuvarlak masalar 15.yüzyıldan itibaren günlük yaşama girmişlerdir. Gotik dönemde, sandık kullanımı yaygınlaşmış ve bu eşya çoğunlukla masa olarak da kullanılmıştır. Yemek masaları ise ilk kez 16.yüzyılda kullanılmaya başlanmıştır. Yerde oturmaya ve yemeğe alışık Türk toplumunda ise masa kullanımı ilk kez 19.yüzyıla denk gelir.

Masa ;

Masalar evlerimizin vazgeçilmezlerden bir tanesidir. Misafirlerimizi en güzel masalarda ağırlamaktan zevk duyarız. Masaların şıklığın yanısıra  yüksek ısıya karşı dirençli özelliklere sahip olmalıdır. Masa şekilleri sizin tercihinize kalmış olacaktır. Her masa şekillerin avantajları vardır. Masanızı koyacağınız yer , küçük alansa ona göre tercih etmek sizin için daha ferah bir ortam olacaktır. Masanızın odanıza daha uyumlu olması için renkleri odanızı nasıl dizayn ettiğiyseniz ona göre tercih yapabilirsiniz.Masalarınızı cam masa olarak kullanabilir , ahşap masa olarak da sizin tercihinize kalmıştır
WeCreativez WhatsApp Support
Merhaba Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?