Banyo Tadilatı & Dekorasyonu

Banyo tadilatı bir kaç farklı başlıktan oluşur.

Bunlar; Tesisat yapımı, kırım, sıva, fayans yapımı, gerekli duşa kabin, banyo dolabı ölçüleri alma ve montaj şeklinde ilerler.

Tadilatı yapılacak banyonun ilk önce kullanılabilir bir projeye ihtiyacı vardır. Duşakabinin yeri, klozet şekli ve yeri, Banyo dolabı ve çamaşır makinesinin konulacağı yer gibi parametrelerin belirlenmesi gerekir. Bunları belirledikten sonra ölçüleri alınır. Ardından tesisat işleri başlar.

Tesisat ustası, sizin belirlediğiniz yerlere gereken muslukları bırakmalıdır. Bunlar, banyo dolabı için sıcak soğuk ve gider, klozet için iki adet taharet musluğu, küvet için küvet bataryasına gelecek iki uç ve çamaşır makinesi için sıcak soğuk musluğu ve gider olacaktır. Tüm bunlar alınacak eşyalar göz önünde bulundurularak konulur.

25-30 yıllık evlerin çok ilginç özellikleri vardır. Bir kere fayansları bildiğiniz türden yapıştırıcı ile değil harçla yapılmıştır. Duvarlar mastara uygun değil büyük ihtimalle yamuktur. Hem yatay hemde dikey bir yamukluktan bahsediyorum. Bu tür duvarlar için 60 cm lik 70 cm lik fayansı işlemek hem zor hemde zaman kaybettirir.

O yüzden bu tür evlerde fayansın kazınıp yeniden sıva yapılarak mastara getirilmesinde fayda olacaktır.

Paylaş

Diğer Hizmetlerimiz

İç Mimarlarımız Eşliğinde Keşif Talebi İsteyin

Banyo tadilat hizmetleriniz için keşif talebi isteyin, uzmanlarımız hemen dönüş sağlasın.

WeCreativez WhatsApp Support
Merhaba Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?