BELENCO NEDİR ?

%90’ın üzerinde kuvars minerali içeren Belenco kuvars yüzeyler üstün nitelikli polimerlerden ( bağlayıcılardan) imal edilmiş yüksek çizilme aşınma dayanımına sahip , kimyasallara dayanıklı , gözeneksiz yapısı ile hijyenik yapısı ve lekenmeye dirençli , en son teknoloji ürünü çok dayanıklı yüzeylerdir.Mutfak ve banyo tezgahlarında , zeminlerde , duvar ve cephe kaplamalarında , banko ve çeşitli özel uygulama alanlarında kullanılabilen minumum bakım gerektiren , teknik ve fiziksel özellikleri sayesinde olağanüstü performansa sahip bir yapı malzemesidir.

     Kuvars Nedir ?

Asıl adı kuvars kristali olan kuvars taşı , yeryüzündeki en sert minerallerden birisidir. Kuvars , dünya yüzeyinde en bol ve en yaygın bulunan değerli taşlardandır. Hem kimyasal hem de mekanik ayrışmaya karşı dayanıklı olan kuvars taşı , metaformik ve tortul kayaçlardandır. Bu tarz ürünlerde içeriğinin % 93 ‘ ü kuvars , az miktarda polyester reçine bağlayıcı veya  beyaz çimento bağlayıcı pigmentlerle sıkılaştırarak kullanıma uygun hale getirilir.Bu sayede kuvars kompoze taşlara eşsiz sağlamlık ve dayanıklılık kazandırır.Kuvars kompoze taşlar , granite ve mermere en iyi alternatif üründür.Granit , mermer gibi doğal taşa alternatif bir tasarım ürünü olarak ortaya çıkan kuvars esaslı kompoze taşın dünya çapında ve ülkemizde talebi hızlı bir şekilde artmaktadır.

Göktürk Belenco olağanüstü derecede sağlam ve dayanıklı doğal kuvars mineralini sanat ve mühendislikle yorumlayarak ileri teknoloji ve büyüleyici tasarımlarla üretim yapan Göktürk Belenco , sahip olduğu aşınma , çizilme ve kimyasal dayanımıyla sağlam ve estetik bir yüzeydir. Kolay temizlenir , kullanım rahatlığı ile hayata konfor katar.

Genel Özellikleri

  1. Her zaman hijyeniktir
  2. Kalıcı leke tutmaz
  3. Doğal parlaklığını korur
  4. Basit bir günlük temizlik ile ilk günkü gibi ışıldar
  5. Çizilme dayanımı

WeCreativez WhatsApp Support
Merhaba Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?